Career

5 powodów, dlaczego RamBase jest dobrym wyborem dla dystrybucji hurtowej

Jeśli doszedłeś do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby przeczytanie tego tekstu, prawdopodobnie masz poważne powody, dla których warto rozważyć RamBase w swojej hurtowni / firmie dystrybucyjnej; Jest to rozwiązanie w chmurze, gdzie wszystko zostaje zintegrowane, a procesy połączone. Zastanawiasz się w jakim stopniu system jest zbudowany dla Ciebie? Podamy Ci 5 powodów, dla których RamBase idealnie pasuje do Twojej firmy:

1. Jak wspieramy Twoją podstawową działalność

Jeśli Twoim zadaniem jest dostarczanie towarów – we właściwe miejsce, we właściwym czasie i po uzgodnionej cenie – potrzebujesz systemu, który zbudowany jest z myślą o szybkości i ilości. Podstawową logiką RamBase jest proces efektywnego przenoszenia transakcji przez łańcuch wartości, nadając każdej transakcji unikatowy kod. Takie rozwiązanie pozwala Ci skupić się na transakcjach, które naprawdę potrzebują Twojej uwagi, pozwalając reszcie po prostu być. Proces rozpoczyna się od sprzedaży, niezależnie od tego czy jest to oferta klienta czy ukształtowana okazja, cały proces sprzedaży jest ściśle związany z procesem zakupu w relacji 1 do 1.

Nasze rozwiązanie zapewnia informację o dokładnym koszcie i dacie dostawy oraz umożliwia szczegółowe śledzenie całego procesu. W przypadku zwrotów, nie będziesz mieć problemów – system obsługuje kilka modeli takich procesów. Jeśli Twoja firma działa na poziomie międzynarodowym z większymi dostawcami, możliwe, że będziesz potrzebował rozwiązania dla zwrotów. RamBase obsługuje kilka scenariuszy zwrotów, przy czym wszystkie problemy finansowe są w pełni obsługiwane przez system.

2. Jak uzyskać lepszą widoczność łańcucha dostaw

Reaguj szybko i skutecznie na niepożądane zdarzenia. Zmiany w dostawie są automatycznie oznaczane w procesie, pozwalając Ci na pracę z odstępstwami. Zyskasz pełną kontrolę nad wszystkimi zakupami dokonywanymi przez dostawców i korespondencją z nimi, a te informacje będą dostępne podczas całego procesu dostawy. Zaktualizowany status każdego artykułu/produktu jest dostępny na poziomie przedmiotu, co daje Ci pełną kontrolę nad tym, co musisz zrobić, aby produkt został dostarczony zgodnie z planem

Dzięki kontroli i połączeniu łańcucha wartości, RamBase pozwala skrócić czas realizacji, a tym samym zmniejszyć poziom zapasów.

Jeśli zaś chodzi o potrzebę dokumentacji; Wszystkie dokumenty, od zamówień klientów po dokumentację jakości, są dołączane podczas procesu sprzedaży i dostawy, co daje kompletny i poprawnie udokumentowany pakiet dokumentacji z pełną wersją i kontrolą zmian

3.  Jak technologia pozwala na dostosowanie się do zmian i rozwoju na rynku 

Sytuacja na rynku podlegającym nowym technologiom i innowacjom stale ewoluuje. Twoje procesy biznesowe mogą ulec zmianie, aby im sprostać, RamBase posiada wszystkie potrzebne do tego narzędzia.

Istotną częścią widoczności łańcucha dostaw jest możliwość bezpośredniego kontaktu z dostawcą i klientem w czasie rzeczywistym. Nasza platforma pozwala Ci na integrację zewnętrznych stron internetowych lub innych informacji z systemem biznesowym – wszystko odbywa się za pośrednictwem interfejsów API, zapewniając wszystkie potrzebne informacje w czasie rzeczywistym. Potencjał jest ogromny – można zintegrować wszystke elementy ekosystemu, od sklepów internetowych, portali klientów, po informację o dostawcy, nadawcy, DHL itp. 

4. Monitoruj relacje z klientami w trakcie całego cyklu życia produktu 

Kiedy towar jest dostarczony, nie musi to oznaczać końca relacji z klientem. Zaawansowana funkcjonalność posprzedażowa w połączeniu z pełną identyfikowalnością pozwala Ci na całościowy przegląd procesu sprzedaży – który towar został dostarczony, gdzie, o jakim czasie i skąd przyszedł. W scenariuszu z wadliwymi komponentami lub produktami jest to nieoceniona funkcja. Przez cały czas masz pełną kontrolę, a Twoi klienci na pewno to zauważą.

5. Dla CFO: Znamy Twoje wyzwania

RamBase przechowuje wszystkie Twoje dane finansowe, dając Ci pełną kontrolę nad kosztami wyładunku i  zastępuje Twoje obecne rozproszone systemy. Marża brutto jest obliczana w czasie rzeczywistym, ponieważ transakcje finansowe są księgowane automatycznie po każdej operacji, co redukuje pracę do wykonania przez dział finansowy.

Wszystkie transakcje można prześledzić od zapisów księgi głównej po konkretne zamówienia klienta lub na odwrót. Zaawansowane połączenia między transakcjami a księgą, zapewnią Ci zestaw wysokiej jakości narzędzi, które umożliwiają  przeprowadzanie łatwego do sprawdzenia i o wysokiej jakości rozliczenia miesięcznego i rocznego. 

Twoja firma składa się z wielu podmiotów? Sprawdź zalety naszych funkacjonalności handlu między firmowego. W RamBase księgowania z grupy do grupy są automatycznie zapisywane w wewnętrznym rejestrze handlowym. Umożliwia to konsolidację lub podsumowanie raportów na poziomie grup, co daje pełną kontrolę nad raportowaniem do Zarządu.

Wnioski

RamBase został opracowany w ścisłej współpracy z wiodącymi firmami produkcyjnymi. Dlatego możemy powiedzieć śmiało, że znamy Ciebie, znamy Twój biznes, Twoje wyzwania – sami tam byliśmy. Wiemy również, że w dobie Internetu i sztucznej inteligencji wszystko zmienia się bardzo szybko. Dzięki RamBase będziesz mieć fundament, którego potrzebujesz do rozwoju – w swoim własnym tempie.

Wraz z naszymi kompetentnymi Partnerami w Polsce będziemy wspierać Cię na w każdym kroku.

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej na www.rambase.com