Career

Årdal Maskinering: “RamBase jest centralnym systemem nerwowym naszej organizacji”

HISTORIA KLIENTA   |   MARZEC 12, 2019   |   3 MIN – ZOBACZ

Od 1997 Årdal Maskineringzapewnia wysokiej jakości usługi obróbki skrawaniem w zakresie wiercenia, orurowania, toczenia i frezowania. Odkąd dekadę temu zaczęli używać systemu RamBase nauczyli się, że nie ma konieczności poświęcania produktywności dla kontroli procesów produkcji.

„Musisz dostosować firmę pod kątem produktywności, jeśli chcesz ją dynamicznie rozwijać. mówi założyciel i menadżer firmy Årdal Maskinering, Jørn Arve Årdal. To człowiek, który wie o czym mówi.

Odkąd ponad 20 lat temu założył firmę, Årdal doświadczał wzlotów i upadków, by ostatecznie wskaźniki jego firmy poszybowały w górę. Zaczynał  jako pracownnik na pojedynczej maszynie CNC. Nie trzeba było długo czekać, by rosnący popyt na jego produkt zmusił go do zatrudnienia większej liczby pracowników, a także zwiększenia skali i wydajności produkcji.

„W pewnym momencie zorientowaliśmy się, że niezbędny jest nam nowy system do zarządzania produkcją. Chcieliśmy czegoś co będzie łatwo dostępne, tak abyśmy byli w stanie nadążyć za wszystkim, co się dzieje, bez względu na to, gdzie jesteśmy. Kontrola jest kluczowym czynnikiem w branży produkcyjnej. Dzięki niej masz pewność, że właściwe prace są wykonywane we właściwym czasie, i że właściwe materiały trafiają we właściwe miejsce. Dzięki RamBase mogę znaleźć całą dokumentację, której potrzebuję, w dwie minuty!” mówi Årdal. 

Większa kontrola, lepsza jakość

“RamBase jest jak centralny system nerwowy naszej organizacji. Rejestruje wszystko, co robimy, dzięki czemu wszystko jest przejrzyste w czasie rzeczywistym. ERP nie jest naszą podstawową działalnością – są nią maszyny, dlatego ważne jest byśmy mieli system, który pozwoli się nam na nich skupić’

JØRN ARVID SÆTHER, DYREKTOR PRODUKCJI W ÅRDAL MASKINERING

Frode Hegle, menadżer ds. jakości w Årdal Maskinering wskazuje, że odkąd zaczęli używać RamBase prawie dekadę temu, oprogramowanie  stale ewaluowało i tak jest do dziś. RamBase pozwolił im na utrzymanie wydajności, jednocześnie zyskując większą kontrolę nad ich produkcją, co ostatecznie pozwoliło na zapewnienie jeszcze lepszej obsługi swoich klientów.  

„Często przeprowadzamy audyty dla klientów w naszej fabryce i zawsze pokazujemy im, jak działa RamBase, aby wiedzieli, w jaki sposób kontrolujemy harmonogram, proces i jakość naszej produkcji. Każdy najmniejszy szczegół może być sprawdzony, a to, oczywiście, ma dla nich kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki temu mogą naprawdę zaufać naszej pracy i uzyskać pełny obraz tego, co robimy”, mówi Hegle.

„Zapytałem osób pracujących przy produkcji i odpowiedzieli, że nigdy nie wróciliby do systemu, którego używaliśmy wcześniej. RamBase jest przyjazny dla użytkownika i pozwala mu skupić się na właściwych rzeczach”, dodaje Jørn Arve Årdal.