Career

VVS Prefab z pewnością podniesie poprzeczkę dzięki chmurze ERP RamBase

NOWINA   |   CZERWIEC 12, 2019   |   4 MIN – ZOBACZ

Dzięki innowacyjnym pomysłom i bardziej inteligentnym metodom, VVS Prefab staje się konkurencją dla tradycyjnych firm w branży wodno-kanalizacyjnej. Aby zyskać większą kontrolę, firma postanowiła wdrożyć chmurowego ERP-a przy pomocy partnera RamBase BDO.

„Chodzi nam o lepsze zarządzanie i większą kontrolę. Przeszliśmy z dość prostego systemu księgowego do kompletnego systemu zarządzania, który zapewnia nam nowy poziom struktury i jakość. Do tej pory nie mieliśmy odpowiedniego systemu ERP i jesteśmy przekonani, że to właściwy krok rozwoju naszej firmy” mówi menadżer VVS Prefab Erik Kverneland. 

Jego firma produkuje prefabrykowane elementy hydrauliczne i udało im się przenieść pracę z placów budów do fabryki. Rezultatem jest bardziej wydajna, przewidywalna i zrównoważona rzeczywistość dla ich klientów. Dzięki wdrożeniu RamBase firma ma nadzieję na uzyskanie większej kontroli nad swoimi działaniami i poraradzenie sobie z przewidywanym wzrostem.

„Dla nas RamBase wydawał się o wiele bardziej elastyczny niż systemy innych dostawców ERP. Pod względem funkcji oprogramowania, system bardzo dobrze pasuje do naszej działalności. Dostosowujemy naszą produkcję do każdego klienta. Dlatego wybraliśmy system zarządzania, który jest elastyczny, ale wciąż zapewnia nam kontrolę”, mówi Kverneland.

Wspólne rzucanie wyzwania tradycji 

Jednym z najważniejszych powodów wyboru RamBase był fakt, że firma nigdy nie będzie musiała martwić się o aktualizacje oprogramowania. Dzięki RamBase system jest zawsze w najnowszej wersji. Nowe funkcje i aktualizacje oparte są na doświadczeniach użytkowników i opiniach, a także na trendach, nowych technologiach i pasji doświadczonego zespołu programistów RamBase.

„Miło jest mieć partnera, który słucha tego, co mówisz. Dla nas RamBase okazał się znacznie bardziej elastyczny niż inni dostawcy ERP i nie jest tak „tradycyjny”. Dzięki opartemu na chmurze systemowi ERP wiemy, że inwestujemy w odpowiednią technologię. Pracownicy wdrażający RamBase pokazali, że mają odpowiednie kompetencje i podejście, aby ulepszać naszą firmę. Jesteśmy innowatorami w bardzo tradycyjnych branżach, w których rzeczy od lat robiono w ściśle określony sposób. Zamiast podążać za wszystkimi, z pasją przedstawiamy nowe pomysły do rozwoju”, mówi Kverneland.

BDO liderem

Bycie innowatorem nigdy nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, gdy musisz żonglować między wprowadzaniem pomysłów w życie a obsługą wszystkich procesów, które posiadasz w fabryce. Jeśli połączysz koordynację sprzedaży, zarządzanie projektami, dostawę i logistykę na poziomie jednej platformy RamBase to uzyskasz wartość jaką mamy obecnie w VVS Prefab.

„Naszym głównym celem jest lepsza struktura i kontrola produkcji. Potrzebujemy lepszego przeglądu części produkcji i przepływu towarów. Dzięki RamBase  jesteśmy w stanie lepiej obsługiwać każdy proces, od dostarczenia oferty, przez cały łańcuch wartości, po dostarczanie produktów. Pomaga nam również w serwisie i konserwacji. Jesteśmy przekonani, że RamBase jest dla nas właściwą inwestycją, aby podnieść poprzeczkę pod względem jakości”, mówi Kverneland.

VVS Prefab zaczęło używać swojego systemu 7-ego czerwca 2019 r., nasz parter BDO był odpowiedzialny za wdrożenie, które przebiegło bezproblemowo. 

Jeśmy innowatorami w bardzo tradycyjnych branżach, w których rzeczy od lat robiono w ściśle określony sposób. Zamiast podążać za wszystkimi, przedstawiamy nowe pomysły z pasją do rozwoju.

PER KVERNELAND, MENADŻER VVS PREFAB