Career

5 najważniejszych powodów dla których Twój biznes potrzebuje ERP w chmurze

NOWINA   |   STYCZEŃ 12, 2018   |   2 MIN – ZOBACZ

Ponieważ rozwiązania ERP oparte na chmurze dostają się do mainstream’u, firmy w szybkim tempie zmieniają swoje podejście biznesowe i ekosystemy IT.

Według badania Gartnera z 2014 roku, prawie połowa firm wskazała, że planują przejść na system ERP w chmurze w przeciągu kolejnych 5 lat. Jeśli rozważasz wdrożenie ERP w chmurze dla Twojej firmy, to precyzyjne zrozumienie korzyści jest dobrym rozwiązaniem.

1. Niższe nakłady finansowe i koszty operacyjne

Nakłady finansowe będą znacząco niższe, ponieważ nie będzie potrzebny sprzęt hardware’owy do przechowywania Twojego systemu ERP. Koszty operacyjne będą również o wiele niższe, ponieważ wsparcie IT oraz zasilanie zapewniające działanie serwerów oraz przede wszystkim koszty przyszłych upgrade’ów systemu są już wliczone jako część opłat subskrypcyjnych. Dodatkowo, Dyrektorzy Finansowi będą mieli przewidywalne miesięczne koszty, na których będą mogli się opierać.

2. Mobilność siły roboczej

Dostęp do danych biznesowych można uzyskać za pośrednictwem dowolnej bezpiecznej przeglądarki internetowej. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie Internetowe i dane do logowania, będziesz wtedy mógł pracować nad ważnymi zadaniami praktycznie z każdego miejsca. ERP w chmurze pozwala zatrudnionym pracować o dowolnej porze, z całego świata, praktycznie na każdym urządzeniu.

3. Skalowanie wraz z rozwojem Twojej firmy

ERP w chmurze pozwala Twojej organizacji na korzystanie z systemu, który jest w stanie rosnąć wraz z dynamicznym rozwojem Twojej firmy. Możesz dostosować funkcjnalności oraz liczbę użytkowników, tak aby zaspokoić wymagania branży. To sprawia, że ERP w chmurze jest świetnym rozwiązaniem dla organizacji, które rozwijają się, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się środowiska konkurencyjnego.

4. Bardziej bezpieczne i rzetelne dane

Przechowywanie systemu ERP u renomowanego dostawcy jest znacznie bezpieczniejsze niż hosting w wewnętrznym zespole IT. Profesjonalna umowa serwisowa ERP w chmurze zawiera częste back-upy danych, redundancje, monitorowanie, bezpieczeństwo fizyczne, ochronę przed impulsem elektromagnetycznym oraz ochronę przeciwpożarową. Wysoki poziom bezpiecznego hostingu oraz dostarczenia danych jest esencją oprogramowania jako usługi (Model SaaS).

5. Szybkie wdrożenie z niskim poziomem ryzyka

Tradycyjne wdrożenia ERP wymagają zawikłanych procesów, które zajmują miesiące. ERP w chmurze jest bardziej elastyczne i pozwala na szybsze wdrożenie z niskim poziomem ryzyka. Programy szkoleniowe mogą zostać przeprowadzone prędzej i sprawią, że Twoją firma dynamicznie zacznie funkcjonować. Integracje z innymi systemami mogą zostać łatwo przeprowadzone poprzez interfejs programowania aplikacji (API).