Career

5 głównych zalet ERP opartego na chmurze dla firm produkcyjnych

NOWINA   |   STYCZEŃ 12, 2018   |   2 MIN – ZOBACZ

Systemy ERP, w szczególności pomagają firmom produkcyjnych w zapewnianiu przejrzystości we wszystkich procesach i kluczowych działaniach przedsiębiorstwa. Elastyczność ERP opartego na chmurze pozwala na zwiększoną efektywność, bardziej atrakcyjne TCO oraz bezpieczeństwo.

Nadejście przetwarzania danych w chmurze sprawiło, że ERP dla przemysłu produkcyjnego stało się głównym obszarem rozważań. Więcej niż 50% firm planuje przejść na ERP w chmurze w przeciągu następnych 5 lat. ERP w chmurze zapewnia scentralizowany system przechowywania danych, niezakłóconą współpracę procesów oraz dostęp do usług i zasobów bezpośrednio poprzez Internet.

1. Przejrzystość

Producenci mogą używać jednego systemu do koordynowania wielu operacji ich procesów dzięki scentralizowanej ‘widoczności’. Firmy mogą następnie uzyskać znacznie lepszy wgląd w to, co się dzieje lub co stanie się, na każdym etapie procesów produkcji i łańcucha dostaw. Jest to naturalnie  podstawa do optymalizacji kosztów.

2. Elastyczność

Elastyczność i szybkość wdrożenia sprawiają, że w dzisiejszym świecie firmy produkcyjne bardzo interesują się rozwiązaniami ERP opartym na chmurze, Znajdują one nowe drogi, aby skorzystać ze skalowalności ERP’ów w chmurze oraz sprawić, że redukcja kosztów operacyjnych jest bardzo atrakcyjna dla nich.

3. Produktywność

Ogólnie rzecz ujmując, przejście do chmury pozwala firmom, aby zintegrować procesy w firmie z systemem ERP w bardziej optymalny sposób oraz poprawić produktywność siły roboczej poprzez  ułatwienie użytkowania systemu. Łatwiej i szybciej można uzyskać dostęp do danych. Pracownicy Twojej firmy uzyskają dokładne dane w stosownym czasie i miejscu, a więc decyzje mogą zostać podjęte szybko, aby napędzać rozwój Twojej firmy.

4. Wydajność

Moduły produkcyjne ERP w chmurze reprezentują każdy etap procesu produkcyjnego w celu zwiększenia wydajności, kontroli kosztów, a ostatecznie zwiększenia przychodów. Bezproblemowo zarządzaj zamówieniami, przekształcając oferty klientów w konkretne zamówienia. Funkcjonalność ERP przeznaczona do produkcji pomaga firmom zaplanować, co należy kupić i zrobić na czas, aby stworzyć produkty dla finalnego klineta w stosownym czasie i atrakcyjnej cenie.

5. Mobilność

ERP w chmurze pozwala na zarządzanie z dowolnego miejsca operacjami produkcyjnymi oraz łańcuchem dostaw, aby współgrały z operacjami firmy. Nie tylko możesz pracować na dowolnym urządzeniu, możesz działać globalnie z obsługą różnych walut, języków oraz podatków VAT.