Career

AutoStore Kontrola nad tysiącem części w jednym produkcie

HISTORIA KLIENTA   |   MARZEC 18, 2019   |   3 MIN – ZOBACZ

AutoStore to firma automatyzująca procesy składowania i komplementowania zamówień. Dzięki swoim robotom oferuje innowacyjne i najbardziej efektywne dla zarządzania powierzchnią rozwiązania magazynowe.

Wdrożenie – RAMBASE ERP Cloud,
Moduły: Produkcja, Księgowość, Magazyn
Branża –  Produkcja, High-tech, Precyzyjna, Elektronika, Logistyka.

Wyzwanie

W związku z dynamicznym rozwojem firmy do zarządzania produkcją robotów nastąpiła potrzeba wdrożenia systemu, który sprosta zwiększającym się wymaganiom produkcyjnym. Nie było to jedyne wyzwanie stojące przed firmą. W każdym robocie produkowanym przez AutoStore znajduje się ponad tysiąc elementów, co sprawia, że ich produkcja jest trudna, a ryzyko popełnienia błędu jest bardzo wysokie.  

„Podczas dostarczania instalacji jest dla nas niezwykle ważne, aby moduły trafiały w odpowiednie miejsce, do właściwego klienta i o właściwym czasie. Posiadanie systemu, który śledzi wszystkie te elementy jest dla nas niezwykle istotne. RamBase jest bardzo dobrym systemem, ponieważ łączy wszystkie segmenty produkcji. Musimy być w stanie spojrzeć do systemu i znaleźć potrzebne dane w każdym miejscu i czasie” 

Karl Johan Lier, CEO, Prezes Zarządu AutoStore

„W ostatnim roku wyprodukowaliśmy około 4 000 robotów, to ponad 20 razy więcej niż w roku 2012. Gdy mamy ponad 1 000 części w jednym robocie, zarządzanie możliwe jest tylko dzięki systemowi” 

Adam Sidorowicz, Improvement & Special Project Manager, AutoStore

Rozwiązanie

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój AutoStore jak również złożoność produkcji, konieczne było wdrożenie, scalające wszystkie elementy w jednym miejscu. Dla firmy ważne również było, aby wszelkie dane o procesie wytwarzania robotów wprowadzane były automatycznie i na bieżąco do systemu.  Platforma RamBase została przygotowana w taki sposób by wspierać AutoStore w stałym rozwoju. Wprowadzone rozwiązania pozwoliły nie tyko zarządzać produkcją, ale również finansami i księgowością. Platforma umożliwia pełną kontrolę nad wytwarzanymi produktami, dostawami oraz wysyłkami. W czasie rzeczywistym pokazuje zmiany stanów magazynowych, stan produkcji oraz informacje o dostawach. Ponieważ RamBase wspiera każdy element produkcji, gotowe artykuły od razu trafiają na listy magazynowe.  RamBase wspomaga również firmę w księgowości. Generuje raporty, które dostosowane są nie tylko do przepisów krajowych, ale również zagranicznych. Dodatkowo każda wprowadzana do systemu faktura automatycznie zawierana jest w raportach. Działanie platformy w czasie rzeczywistym pozwana na łatwe i precyzyjne sprawdzanie stanów transakcji.  Ponadto w AutoStore wprowadzono przejrzysty system zarządzania z możliwością wglądu do wielu baz danych z różnych państw. Z platformy pracownicy mogą korzystać w dowolnym miejscu, co usprawnia kontakt z osobami znajdującymi się poza firmą.   

Korzyści

Jako główną zaletę systemu RamBase pracownicy AutoStore podkreślają możliwość śledzenia transakcji od początku do końca procesu. Doceniona została przez nich również kompleksowość i jakość dostarczongo rozwiązania. 

Rozwiązania RAMBASE umożliwiły AutoStore na zdobycie wiodącej pozycji na rynku automatyzacji składowania i komplementowania zamówień. Wsparcie platformy spowodowało zwiększenie efektywności, produktywności oraz szybkości produkcji. 

„Firma bardzo szybko rośnie – wzrost w 2018 roku wynosił 92 %. Dzięki systemowi RamBase, możemy wymieniać dane i przygotowywać raporty zgodnie z przepisami międzynarodowymi i krajowymi. (…) System bardzo dobrze się sprawdza. Dzięki temu, że używamy systemu RamBase, osoby, które nie spędzają czasu w firmie, mogą bardzo łatwo śledzić co się w niej dzieje. Pozwala nam to na sprostanie wyzwaniu tak szybkiego wzrostu firmy.”

Małgorzata Pazur, Główny Księgowy, AutoStore

„Możemy zajrzeć do bazy danych USA, norweskiej, polskiej. Piękno systemu leży w jego przejrzystości, w możliwości śledzenia wszystkich transakcji od A do Z. Założenie nowej firmy w kolejnym kraju jest takie proste – replikujemy to co zrobiliśmy w innych krajach. To pomaga nam osiągnąć produktywność, wydajność i dużą szybkość działania. RamBase to nasz system ERP – to nasze serce i krwioobieg, który łączy wszystko”

Helge Olsen, CSO, AutoStore