Career

“Game Changer” dla współpracy międzynarodowej Tritec

HISTORIA KLIENTA   |   KWIECIEŃ 3, 2019   |   3 MIN – ZOBACZ

Biura administracyjne i zakłady produkcyjne Tritec oddalone są od siebie o 1500 kilometrów. Po wdrożeniu systemu RamBase odległość między Norwegią a Polską wydaje się wynosić zaledwie kilka kroków, mówi Elisabeth Kverneland, CFO. 

Tritec, działający w zakresie inżynierii i produkcji konstrukcji stalowych, wdrożyło RamBase w 2018. Po wprowadzeniu opartego na chmurze systemu ERP, firma szybko dostrzegła zalety systemu dostosowanego do potrzeb firm współpracujących z produkcją i w innych zaawansowanych branżach. 

“To jak siedzieć w tym samym pokoju, obok siebie.”

Dodaje Kverneland

Decydujące są tutaj przewidywalność i dokładność, ale także potrzeba szybkiej zmiany, umożliwiającej dostosowanie się do nieprzewidzianych sytuacji. System RamBase jest zbudowany w taki sposób, aby zapewnić każdemu pracownikowi Tritec, zajmującemu się finansami, wierceniem czy spawaniem, dostęp do wszelkich informacji, jakich potrzebuje, aby zapewniać sprawne działanie Tritec, tj.: dostarczenia najlepszej możliwej obsługi dla klienta.„Mamy większą kontrolę i jest to bardzo cenne. Ze strony produkcji możemy kontrolować godziny pracy oraz materiały, których używamy. Wiemy co mamy, czego potrzebujemy i kiedy możemy spodziewać się dostawy. Jest to również bardzo wygodne podczas pracy w fabryce. Nie zabiera to cennego czasu, więc możemy się bardziej skupić na produkcji”mówi Adam Zakrzewski Menedżer ds. hydrauliki. 

System jest fantastyczny, potrzebujesz tylko połączenia z Internetem by się zalogować. Działa płynnie, bez względu na to, czy jesteś na lotnisku, w biurze, w hotelu czy w domu.

BJØRN KVERNELAND, CEO TRITEC GROUP AS

Więcej informacji, więcej wartośc

Bjørn Kverneland, CEO grupy Tritec, zna wiele wyzwań wynikających ze współpracy międzynarodowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Uważa, że RamBase był “game changer’em” dla firmy zlokalizowanej w Bryne na zachodnim wybrzeżu Norwegii oraz pod Słupskiem w północnej Polsce.

Firma dąży do tego, aby zostać znaczącym dostawcą wysokiej jakości usług inżynieryjnych i produkcyjnych dla przedsiębiorstw ‘off-shore’owych’, morskich i przemysłowych. Aby sprostać temu wyzwaniu i dotrzymać obietnicy konieczne jest posiadanie systemu, który sprawia, że informacje są bardziej dostępne, mówi Kverneland. 

„Naszym głównym wyzwaniem jest połączenie strony rynkowej w Norwegii i produkcyjnej w Polsce. Aby zapewnić działanie naszej firmy potrzebujemy dobrego, solidnego systemu, który pozwala nam wszystko śledzić. RamBase daje nam lepsze spojrzenie na status produkcji każdego dnia. mówi CEO Tritecu.

„Jeśli porównamy system ERP z tym, który mieliśmy przed używaniem RamBase to jest to zupełnie nowy świat. Jest to bardzo dobre narzędzie do zbierania informacji z obu krajów, a my możemy wszystko sprawdzać i śledzić z Norwegii. Masz na podorędziu wszystkie dostępne informacje, jedyne co musisz zrobić to upewnić się, że są poprawnie wprowadzone do RamBase. Po uzyskaniu komfortu pracy z systemem, zamiana go nie wchodzi w grę” dodaje CFO Elisabeth Kverneland.

Tritec Group AS